Gorący okres

11101066_1585592138359982_7671444957128540291_n
Dziś napiszę o dwóch sprawach. Obie wiążą się z wakacjami i gorącym okresem urlopowym.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami oczy mam dookoła głowy i rozglądam się za porzuconymi psami. Uwiązane do drzewa, latarni czy ogrodzenia spoglądają za odjeżdżającym właścicielem. Porzucone w ciemnym lesie, wyrzucone na drogę lub oddane do schroniska. Pozostawione bez wody, bez jedzenia w obcym nieprzyjaznym środowisku. Czasem odwrotnie – człowiek w ostatnim „podrygu sumienia” zostawia puszkę z karmą i psa w kagańcu… Myślicie,że zmyślam? Że wyolbrzymiam? Przeglądnijcie strony fundacji, schronisk a czasem nawet osób prywatnych. Zobaczycie ile jest smutnych wakacyjnych historii.

Jeżeli traficie na taką „zgubę” nakarmcie ją, dajcie pić i zadzwońcie po odpowiednie służby by zabrały ją do schroniska, Wiem, że jest to tylko półśrodek ale lepiej żeby psiak czekał w bezpiecznym miejscu na nowy dom niż biegał zdenerwowany po ulicy lub miał umrzeć z głodu lub pragnienia.

Zastanawiam się czasem co kieruje ludźmi którzy tak bezdusznie traktują członka swojej rodziny :/ Przecież myśląc o adopcji/kupnie psa musimy sobie zdawać sprawę, że w wakacje ten pies sam z siebie nie wyparuje… Są psie hotele – domowe i kojcowe (co kto lubi…), można psiaka zostawić u znajomych i rodziny lub…zabrać ze sobą na urlop. Ludziom brakuje świadomości ale jeszcze bardziej brakuje empatii…

Druga sprawa która mnie nurtuje i zawsze, niezmiennie zaskakuje to zostawianie psa w aucie podczas zakupów. Po co zabierać ze sobą psa do supermarketu czy galerii skoro i tak będzie siedział w aucie? Dodatkowo na zewnątrz żar leje się z nieba, auto przypomina w środku piekarnik a Ty zostawiłeś swojemu psu uchylone okno na jakieś 3mm… Postaw się na chwilę na miejscu tego psa – zamknij się w aucie, zamknij okna i posiedź z godzinę (tyle trwają szybkie zakupy w galerii).

Jeżeli zobaczę kiedyś tak zamkniętego psa (czy to pod sklepem czy w lesie) po prostu wybiję szybę i wezwę policję.


http://www.kampaniespoleczne.pl/kampanie,3219,upal_i_futro

2 komentarze do “Gorący okres

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s