Zabawowo

IMG_2169Jestem ciekawa czy bawicie się ze swoimi psami? Czasem przyglądam się spacerującym z ich psiakami i mało kiedy widzę żeby ktoś angażował psa w jakąś zabawę. My mamy kilka zabaw które męczą psa albo psychicznie albo fizycznie 🙂

Naszą ulubioną jest SZUKAJ MAĆKA/MAGDY ! Jedno z nas trzyma psa a drugie się chowa. Kiedy dam znak Maciek puszcza Czarną a ona zaczyna biec…najpierw w kierunku gdzie mnie ostatnio widziała a później zaczyna używać nosa i uszu 🙂 Staram się być cicho żeby maksymalnie wytężyła zmysły ale czasem trzeba pomóc szurnięciem czy kaszlnięciem. Kiedy mnie znajdzie głaskamy się a druga osoba się chowa.

Często też robimy aporty z szybką powtórką komend. Dafi oddaje piłkę/patyk/czy co tam ma i zanim znów rzucimy siada/daje głos/leży albo prosi. Czasem też trenujemy cierpliwość z którą ma problem przy mocnym pobudzeniu więc wydajemy komendę „zostań” i luźnym krokiem się oddalamy z aportowanym przedmiotem.

Żeby rozluźnić psa zabieramy na spacer smaczki. Kiedy Dafi/Alja się za mocno pobudzają rozrzucamy smaki po trawie. Węszenie jest uspokajające dla psa więc przy okazji jedzenia psiaki się wyciszają.

Ostatnio też się dowiedzieliśmy,że pół bloku ogląda nasze ekscesy i mocno nas dopingują 🙂 To naprawdę miłe uczucie kiedy zupełnie obcy ludzie podchodzą i mówią,że mamy super ułożonego psa który rewelacyjnie skacze.

Więc bawcie się ze swoimi psami. To świetna zabawa nie tylko dla nich ale także dla Was 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s